Geoblog.pl    Rybak    Podróże    48.barki w Holandii i Brugia jako wisienka na torcie    Amsterdam po raz ???? nie wiem który

Amsterdam po raz ???? nie wiem który

Holandia
Holandia, Amsterdam

droga powrotna do bazy wiedzie przez Amsterdam, postanowiliśmy więc odwiedzić po raz kolejny to portowe miasto. Położony nad rzeką Amstel, IJ z 160 kanałami. Trzy największe to – Herengracht, Keizersgracht i Prinsengracht. Z nimi łączą się mniejsze kanały tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy, dlatego Amsterdam nazywany jest Wenecją Północy, a położony jest częściowo poniżej poziomu morza. A'dam jest największym miastem Holandii, wielkim ośrodkiem przemysłowym, drugim po Rotterdamie – portem handlowym Holandii gdzie wpływają statki oceaniczne, połączony kanałami z Morzem Północnym i Renem. Ośrodek naukowy z dwoma uniwersytetami, jest też ważnym ośrodkiem turystycznym z licznymi muzeami, m.in. Rijksmuseum, Muzeum Vincenta van Gogha, Rembrandthuis. Centrum miasta wraz z kanałami powstało w przeważającej części w XVII wieku.

zula - 2014-05-07 08:33
piekne zdjecia!

Rybak
Rybak - 2014-10-07 19:55
dziękuję Zula

Rybak
Przemek
Zasoby: 788 wpisów788 117 komentarzy117 5365 zdjęć5365 0 plików multimedialnych0

25.08.2023 - 08.09.2023

06.05.2023 - 06.05.2023